Budovanie centrálnych detských ihrísk s modernými a najmä bezpečnými prvkami – to je jeden z cieľov, k napĺňaniu ktorých začala samospráva podnikať kroky už vlani. Vďaka hodnotnej a kreatívnej hre môžu deti zmysluplne využívať svoj voľný čas, preto sa Banská Bystrica tentokrát zapojila do súťaže spoločnosti Lidl. Projekt sľubuje v desiatich víťazných mestách výstavbu detských ihrísk, tzv. „Žihadielok“.

Ak bude Banská Bystrica úspešná, veselé a hravé motívy s podobizňami rozprávkovej Včielky Maji potešia nejedného malého Banskobystričana. Na ihrisku o rozmere 16 x 20 metrov nebude chýbať pieskovisko, preliezačky, hojdačky, hrad, gymnastické zostavy, kolotoč, stojany na bicykle i lavičky.

Ako hlasovať?

„Od štvrtka, 21. januára do 29. februára 2016 budú môcť všetci Banskobystričania hlasovať v súťaži o detské ihrisko prostredníctvom stránky www.zihadielko.sk. Vytypovali sme dve lokality, ktoré spĺňali podmienky súťaže – verejné priestranstvo na ulici THK na Fončorde a v Starej Sásovej medzi Ďumbierskou a Gerlachovskou ulicou,“ objasňuje Natália Šmídeková z Oddelenia odpadového hospodárstva a verejných priestranstiev.

Podľa spoločnosti Lidl Slovenská republika, každý registrovaný účastník bude môcť raz za 24 hodín označiť svojho favorita a dať mu tak jeden hlas. Hlasujúci môžu každý deň získať jeden hlas navyše, ak na stránke www.zihadielko.sk zvládnu jednoduchú online hru. Priebežné poradie bude zverejnené a pravidelne aktualizované. Víťazi detských ihrísk budú známi najneskôr 14. marca.

Zmobilizujme sily a vyhrajme pre Banskú Bystricu detské ihrisko.